Co: Lokalizacja: +km: Cena od: - do:
Strona główna > Książki > Pozostałe > Ogłoszenie nr 26752

Kategoria

Jana Pawła II filozofia kultury i wychowania

- [4.12. 2018]Przedmiotem sprzedaży jest książka ukazująca filozofię kultury i wychowania wybitnego myśliciela naszych czasów Jana Pawła II przedstawioną przez S. Susi Ferfoglia CL.

Franciszek Adamski pisze że jest to „głębokie studium myśli Jana Pawła II o kulturze i wychowaniu, dokonane przez s. dr Susi Ferfoglię – Włoszkę o korzeniach słoweńskich osiadłą przed 10 laty w Polsce (…). Jak Autorka zaznacza w swym wprowadzeniu – jej słoweńskie korzenie stanowiły ważną inspirację do podjęcia tak doniosłego, a zarazem ambitnego dzieła, ukazując wkład Papieża Słowianina do naukowej – filozoficznej i pedagogicznej – myśli o kulturze w jej roli wspomagającej człowieka w „stawaniu się coraz bardziej człowiekiem”.”

Siostra Susi Ferfoglia CL – idąc śladem myśli Jana Pawła II zajmuje się poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie, czym jest prawdziwie ludzka kultura, zakładając, że jest ona najwłaściwszym sposobem bycia człowieka, a zarazem najgłębszym wyrazem jego człowieczeństwa. Człowiek „sam jest kulturą”, gdy jest świadom sensu swego życia, wybiera drogę jego realizowania i w ten sposób tworzy kulturę, wykonując codziennie najważniejszą pracę swego życia: przekraczając siebie w oddaniu się drugiej osobie.

Książka jest nowa. Aby zainteresować czytelnika zrobiłam zdjęcia spisu treści. Zdjęcia sprzedawanej pozycji są autentyczne (zrobione przeze-mnie).

Imię:
Telefon:

Anna
793620215

Lokalizacja:41-506 Chorzów

Widziało:

11 osób

Cena:

29 zł
Wszystkie ogłoszenia i komentarze użytkownika
Dodaj do ulubionych
Udostępnij na Facebooku
Poleć znajomemu
Wyszukaj podobne ogłoszenia
Ogłoszenia podobne
10 lat pontyfikatu Jana Pawła II - [13.12. 2018]
10 lat pontyfikatu Jana Pawła II
Album dokumentuje pierwszą dekadę działalności Papieża Polaka. Możliwa wysyłka koszt w zależności od wagi i formatu książki nie mniej niż 6,50 zł. Odbiór osobisty w Bielsku Białej


39 zł Bielsko-Biała
43-300
17 x
©2019 Bazoš - Ogłoszenia Pozostałe
Pomoc, Pytania, Komentarze, Kontakt, Reklama, Regulamin, Polityka prywatności, RSS, Wersja mobilna
Ogłoszenia Książki ogółem: 167, w ciągu 24 godzin: 1